Back
Image Alt

Obrovský trapas na Miss Universe nezabránil vyhrát krásné Filipínce

Obrovský trapas na Miss Universe nezabránil vyhrát krásné Filipínce

V prestižní soutěži krásy Miss Universe zvítězila Filipínka Pia Alonzo Wurtzbach. Moderátor se však dopustil nepříjemné chyby, za vítězku označil Miss Kolumbie Ariadnu Gutierrez a nechal ji, aby si korunku užívala. Až po několika minutách jí ji vzal, aby mohla být korunována správná dívka.

Česká Miss Nikol Švantnerová štěstí neměla, poblahopřála však vítězce a upozornila i na politický podtext soutěže: „Miss Universe je za mnou. Děkuji všem za podporu, snad jsem vás nezklamala, dala jsem do toho vše, ale bohužel není to jen o vzhledu, postavě a chování, ale ve větším případě hlavně o politice,“ napsala Nikol ke svojí fotografii. „Od začátku jsou většinou upřednostňované některé země a to už tak prostě bude 🙂 Mrzí mě to, že jsem se neprobojovala ani do Top 15, ale vím, že to není má chyba a že jsem pro to udělala vše. A i přes to vše, co se dnes při finále stalo gratuluji vítězce,“ dodala závěrem.

TOP 5. Foto: Miss Universe.

TOP 5. Foto: Miss Universe.

O TOP 15 rozhodla Preliminary Show

O tom, které dívky postoupí mezi TOP 15 nejkrásnějších, se rozhodlo už během Preliminary Show. Ta se konala ve středu 16. 12., tedy několik dní před finálovým večerem. Měla především pomoci, aby se porota mohla v klidu rozhodnout. Dívky však do poslední chvíle neměly ani tušení, které z nich pořadatelé vyvolili.

A které dámy měly to štěstí, že je porota zařadila mezi 15 nejkrásnějších žen planety? Byly to Miss z Brazílie, Austrálie, Indonésie, Dominikánské republiky, Filipín, Francie, Spojených států Amerických, Curaçaa, Belgie, Japonska, Venezuely, Jižní Afriky, Kolumbie, Thajska a z Mexika.

Je nasnadě, že mezi dívkami po celou dobu panoval konkurenční boj a nevraživá nálada, Nikol se však přiznala, že večer před finále už toho měla ona, i slovenská Miss Denisa Višňovská, dost: „Ani jedna z nás není dokonalá, ale jsme své, přirozené, upřímné a i přes nepřízeň bojujeme až do konce,“ napsala Nikol. „Měly bychom se brát jako konkurentky, ale té zloby je kolem tolik, že jsme vděčny jedna za druhou a držíme spolu.“

Nikol během Preliminary Show rozdávala úsměvy do všech stran. Foto: Miss Universe.

Nikol během Preliminary Show rozdávala úsměvy do všech stran. Foto: Miss Universe.

Nikol si, jako jedna z mála, zakládala na přirozenosti.

Nikol Švantnerová bojuje s kritikou svého vzhledu už od chvíle, kdy ji zvolili za Českou Miss. Mnoha lidem se nelíbí, že coby „dokonalá“ modelka má mezeru mezi předními zuby. Modelka si však uvědomuje, že tato drobnost je její součástí a odlišuje jí od ostatních modelek. Mezírku si chce nechat, stojí si svým. My jí dáváme za pravdu, ostatně, vždyť i Kate Moss takovou má!

Nikol vsadila nejen na přirozenost, ale i na decentnost. A opět může říct, že je jedna z mála. Tohle třeba napsala k fotografii, kterou pořídila krátce po natáčení národního kostýmu: „Kostým sice nepatřil mezi největší, nejkýčovitější, nejzářivější a neodhaloval většinu mého těla, jako i mnoha ostatních. Zato na něm byla oceněna preciznost, ruční zpracování, dokonalá krajka a decentnost!“

Nikol se pochlubila touto fotografií večer před finálovým večerem. Foto: Facebook N. Švantnerové.

Nikol se pochlubila touto fotografií večer před finálovým večerem. Foto: Facebook N. Švantnerové.