Back
Image Alt

Ohlédnutí za podzimní edicí Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Ohlédnutí za podzimní edicí Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Největší módní událost roku je za námi! V týdnu od 31. 8. do 7. 9. 2018 se v Clam-Gallasově paláci uskutečnil podzimní Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který přinesl nové kolekce na sezónu jaro/léto 2019.

MBPFW je definován jako obchodní, kulturní a společenská akce, kterou navštěvují nejvlivnější osobnosti. Tomu je také přizpůsoben program a prostředí, ve kterém se odehrává. Pořadatelům se daří udržet úroveň této události, což dokazuje fakt, že je každý rok hojně navštěvovaná především celebritami, které si dávají záležet na svých outfitech. Někdo by MBPFW mohl vnímat jako pomyslnou soutěž o to, kdo přijde nejlépe oblečený. Tento rok se na akci ukázala topmodelka Denisa Dvořáková, modelka Kateřina Sokolová, zpěvačka Emma Smetana a mnoho dalších.

Obecně je Fashion week oblíbenou událostí nejen u nás, ale i jinde ve světě. Ne každý si však může dovolit ho navštívit. Vstupenky nejsou nejlevnější a některé přehlídky jsou jen na zvláštní pozvánky. Můžeme se tedy setkat s názory, že celá tato akce je snobská a povrchní. I tak je to tradice, která u nás funguje řadu let.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Program MBPFW

Slavnostní zahájení proběhlo 31. 8. Den poté započal maraton módních přehlídek, který odstartovali studenti UMPRUM. Ve středu 5. 9. pak v Clam-Gallasově paláci proběhl velkolepý večírek, který byl pomyslnou tečkou za letošními módními přehlídkami MBPFW. To ale není vše. Stejně jako v zahraničí, i fashion week v Česku nabízí svým návštěvníkům možnost nahlédnout do zákulisí. Pro širokou veřejnost a pracovníky v módní branži, jako jsou například módní redaktoři nebo stylisti, byla připravena akce s názvem Re-see showroom supported by Nespresso & Elle. Ta umožňuje setkání s návrháři a detailní prohlídku kolekcí.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week