Back
Image Alt

Podzimní Prague Fashion Week ovládly modelky ze staré školy

Podzimní Prague Fashion Week ovládly modelky ze staré školy

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který probíhal od 1. do 7. září, představil během třídenního maratonu módních přehlídek nejen tvorbu domácích návrhářů, ale i renomované světové značky. Návštěvníci si tak mohli užít módní show Pietro Filipi, Jakuba Polanky, Kateřiny Geislerové či Lukáše Lindnera. Se svojí tvorbou se představila též návrhářka Klára Nademlýnská, Chatty nebo oblíbené trio LaFormela. Zkrátka a dobře, rozhodně se bylo na co dívat!

Média se o tuto jedinečnou módní událost pochopitelně zajímají, nicméně vypadá to, že s podzimním týdnem módy bude už navždy spojeno především jedno jméno – Simona Krainová. Modelka, která už před časem oslavila své třiačtyřicáté narozeniny, se totiž během exkluzivní módní přehlídky představila mezi výrazně mladšími kolegyněmi. A rozhodně se nestyděla!

Simona Krainová si během přehlídek ostudu rozhodně neuřízla. Foto: MBPFW.

Simona Krainová si během přehlídek ostudu rozhodně neuřízla. Foto: MBPFW.

Krainová ukázala na přehlídkovém mole tělo bez jediné chybičky. Snad nikdo by netipoval, že již přivedla na svět dvě děti! Modelka se navíc nebála poodhalit, během módní show Pietro Filipi ukázala ňadra, na přehlídce Kateřiny Geislerové zase zadek. Ona sama tomu však nepřikládá žádnou zvláštní pozornost.

„Když chce návrhář, abych si něco oblékla, vezmu si to. Modelka je od toho, aby předváděla, dokázala zaujmout, ne do toho mluvila,“ vysvětlila svůj obdivuhodný postoj k celé věci. „Jsem ráda, že můžu podpořit české návrháře, mám mezi nimi přátele. Šla jsem do toho na plný koule,“ dodala ještě závěrem.

Simona Krainová však nebyla jedinou modelkou ze staré školy. Během módní show Lukáše Lindnera se představila i oblíbená Veronika Hejlíková, která už je také maminkou, nebo Martina Šmuková. Když se pak novináři zeptali samotného návrháře, proč se rozhodl právě pro tyto modelky, namísto toho, aby dal přednost těm mladším, mezi kterými nechyběly např. vítězky Czechoslovak TopModel, odpověděl jasně a stručně.

„Nechtěl jsem modelky, ale chtěl jsem na mole ženy. Vždyť právě jim je určena moje tvorba.”

Veronika Hejlíková a Martina Šmuková. Foto: MBPFW.

Veronika Hejlíková a Martina Šmuková. Foto: MBPFW.