Back
Image Alt

Praha ožívá módou během MBPFW

Praha ožívá módou během MBPFW

Nedávno jsme zmiňovali veletrhy Styl a Kabo, které se uskutečnily 22. – 24. srpna. Mnohé z Vás možná mrzelo, že se jedná o událost, která nebyla určena veřejnosti. Proto pro Vás dnes máme atraktivní tip – v pondělí se Praha stane svědkem skutečně velkolepé módní i kulturní události s mezinárodním přesahem. Touto události není nic menšího než Mercedes Benz Prague Fashion Week, který se koná od pondělí 31. 8. do neděle 6. září. Potěšující je, že se jedná o akci určenou také široké veřejnosti.

O co kráčí?

Tato módní událost se v Praze koná již od roku 2010. Od roku 2013 se hlavním partnerem akce stala automobilka Mercedes Benz, která zastřešuje módní akce na celém světě. Pražský Fashion Week se tak stal akcí s mezinárodním přesahem. Jedním ze zajímavých počinů MBPFW bylo například nejdelší molo ve střední Evropě, umístěné v Pařížské ulici.

Nelze popřít, že lístky na tuto událost rozhodně nepatří mezi nejlevnější, ale součástí celé události je i program určený široké veřejnost s volnými vstupy. Organizátorům totiž velmi záleží na tom, aby bylo do události vtaženo co největší množství lidí – zkrátka jde o to, aby celé hlavní město ožilo módou a designem.

Mnozí možná tuto událost znají pod názvem Mercedes Benz Prague Fashion Weekend. Díky světovému trendu se však z weekendu stal week, díky čemuž událost získala podstatně více prostoru pro prezentace, módní přehlídky, workshopy a tedy i pro samotné milovníky módy.

MBPFW 2014. Foto: K. Šulová.

MBPFW 2014. Foto: K. Šulová.

Zaměřeno na místní designery

Módní týden se zaměřuje především na tvorbu českých a slovenských návrhářů. Již brzy se tak prostřednictvím módních přehlídek seznámíme s novou kolekcí Jaro/léto 2016 například od Petry Ptáčkové, Michaela Kováčika, autorské značky Pietro Filipy a celé řady dalších nadějných designérů.

V rámci módního týdne se můžeme těšit i na finále soutěže mladých návrhářů Mercedes Benz Talent, jehož se zúčastní 5 nadějných finalistů z Vysoké školy uměleckoprůmyslové.

Více se dozvíte na následující straně…