Back
Image Alt

Přední návrhářky dražily pro dobrou věc

Přední návrhářky dražily pro dobrou věc

Luxusní restaurace SOHO v Praze hostila 25. února 2016 charitativní akci Bazaar Charity, která proběhla pod patronátem stejnojmenného nadačního fondu Báry Nesvadbové. Hosté měli možnost vydražit šaty čtyř předních českých návrhářek a také láhev vzácného koňaku.

Do dražby, kterou dostal na starost moderátor Leoš Mareš, přispěly svým dílem návrhářky Beata Rajská, Tatiana Kovaříková, Klára Nademlýnská a Ivana Mentlová. Jejich šaty, spolu s limitovanou edicí koňaku Martell, vytvořeného k 300. výročí vzniku této slavné značky, se nakonec vydražily za téměř 400 000 korun! Z této částky se nyní těší nadace Etincelle, která pomáhá lidem s lehkým mentálním či kombinovaným postižením.

Tyto šaty se dražily. Foto: Bazar charity.

Tyto šaty se dražily. Foto: Bazar charity.

“Kdokoliv s tak velkým štěstím, jako je zdraví, by neměl zavírat oči před ostatními. Pomáhat postiženým je pro členy NFBCH přirozené, samozřejmé a absolutně automatické,“ vysvětlila Barbara Nesvadbová záměr této chvályhodné akce.

Byla to právě Bára Nesvadbová, která v šatech od Tatiany Kovaříkové, celým večerem provázela. Svojí přítomností hosty poctila také talentovaná violoncellistka Terezie Kovalová.

„Musím říct, že šéfredaktorka Bára Nesvadbová charitu umí (po tom, co jsem viděla předvánoční bazar smekám). Bylo mi proto ctí být s dalšími čtyřmi návrhářkami u toho,“ napsala nadšená Beata Rajská na svůj Facebook.

Nadační fond Bazaar Charity vznikl v létě roku 2015 a od té doby se snaží ze všech sil podpořit lidi s mentálním či kombinovaným postižením. Přestože funguje teprve krátkou dobu, už se mu podařilo přispět nádhernými 6 miliony korun! Ty posloužily na léčbu, rehabilitace či ke koupi zdravotních pomůcek pro pacienty. Přispět můžete i vy – více na www.bazaarcharity.cz.

Foto: Bazar charity.

Foto: Bazar charity.