Back
Image Alt

Přivítejte jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Přivítejte jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Filmové a televizní ateliéry na pražském Strahově jsou již od včerejšího dne dějištěm jarního svátku módy, který se zde bude konat po celý týden! Mercedes-Benz Prague Fashion Week je největší tuzemskou akcí tohoto typu. Návštěvníky láká nejen na exkluzivní prostory, ale především na nové módní kolekce pro nadcházející sezonu podzim/zima 2016.

Tato exkluzivní akce je od roku 2013 součástí celosvětové sítě Fashion Weeků, které probíhají pod záštitou automobilky Mercedes-Benz. Vyrovnat se takovým módním velikánům, jako je New York, Paříž či Milán však nejde ze dne na den. I přesto můžeme říci, že MBPFW si rychle získal oblibu profesionální i laické veřejnosti.

Pořadatelé přicházejí každou sezonou s novými inovacemi, které mají za cíl co nejvíc přiblížit Prahu k dění ve světových módních metropolích. Jedním z největších kroků posledních let bylo prodloužení této akce – původně se totiž jednalo pouze o víkendovou záležitost. Nyní si však můžeme dny módy užívat celý týden.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

A jaké novinky si pořadatelé přichystali v letošním roce?

Pražský Fashion Week se vůbec poprvé bude moc pochlubit vlastním showroomem. Jeho úkolem bude prezentovat návrhářskou tvorbu a zprostředkovat ji nákupčím, novinářům či stylistům. Akce, která proběhne 21. března v Galerii Kvalitáč na Senovážném náměstí, však bude přístupná i laické veřejnosti.

Za zmínku jistě stojí i to, kde se akce letos koná. Pořadatelé se totiž rozhodli vsadit na minimalismus, tedy alespoň co se prostoru týče. Filmové a televizní ateliéry na pražském Strahově budou zahaleny do bílé barvy. Diváka tak nebude nic rozptylovat a jeho zážitek z módní show bude o to větší.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Návštěvníci se také mohou těšit na několik zahraničních hostů. Mezi ty nejzajímavější patří bývalá redaktorka britského Vogue, novinářka Jessica Bumpus, módní redaktorka z Dazed Digital Emma Hope Allwood a duo Teatum Jones, kteří před časem získali prestižní cenu The International Woolmark Prize. Ti všichni budou k vidění v pátek 18. března, kdy proběhne celodenní konference o módním průmyslu.

Nejvíce pozornosti je však věnováno tuzemským umělcům jako je Petra Balvínová, Zuzana Kubíčková či Denisa Nová. Těšit se můžete i na Kateřinu Geislerovou a Moniku Drápalovou. Své zastoupení zde mají i muži, konkrétně pak Jakub Polanka, Pavel Brejcha či Lukáš Macháček. Představí se také loňský držitel ceny Czech Grand Design v kategorii módní návrhář, značka LaFormela.

Mnoho dalších podrobností o programu i o samotné akci najdete na webových stránkách www.mbpfw.com.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week.