Back
Image Alt

Psí máma Patricie Solaříková

Psí máma Patricie Solaříková

Tuto mladou herečku nejspíš znáte z nekonečného seriálu Ulice, ve kterém působí už do jeho samotného počátku. Patricie tak prakticky před očima celého národa vyrostla z dítěte do mladé ženy, která překypuje nejen talentem a krásou, ale také láskou ke zvířatům.

Psí život

Patricie se již třikrát zasloužila o vznik charitativního kalendáře, na jehož stránkách pózují slavné české celebrity po boku opuštěných pejsků. Právě těm se snaží herečka pomoci, veškerý výtěžek z prodeje tak putuje do útulků.

Během tří let se v kalendářích ukázala již pěkná řada známých osobností. Kromě opuštěných psů byla k vidění Dana Batulková, Míša Badinková nebo třeba Václav Svoboda, Vilma Cibulková, Adrian Jastraban, Ljuba Krbová, Nikol Štíbrová či Ilona Svobodová. Tváří kalendáře jsou každoročně také Patricie Solaříková se svojí kamarádkou, hereckou kolegyní Anetou Krejčíkovou.

Psí život 2014: Patricie Solaříková a Aneta Krejčíková jako stopařky. Foto: Martin Linhart.

Psí život 2014: Patricie Solaříková a Aneta Krejčíková jako stopařky. Foto: Martin Linhart.

Stopařka i elegantní dáma

Zatímco první kalendář se ještě fotil v ateliéru, zbylé dva vznikaly venku. Herci díky tomu získali možnost vyzkoušet si mnoho různých převleků. Sama Patricie Solaříková už byla zaprášenou stopařkou, ale také elegantní dámou na retro skútru.

Do mnohem originálnější role se však musela vžít Dana Batulková. Společně s Davidem Gránským totiž vytvořili dvojici zlodějů, kteří se snaží odcizit pneumatiky z autoservisu.

A za rok znovu

Přípravy na fotografování dalšího psího kalendáře už jsou v plném proudu. Letos dokonce můžete přihlásit i svého pejska, a pokud budete mít štěstí, najdete pak v kalendáři jeho fotky. Podmínky jsou však jasné: pejsek musí být nechtěňátko (tzn., že je z útulku, množírny nebo jde o zvíře, které bylo v minulosti týrané).

Patricie tentokrát spolupracuje s organizací Psí život. A právě na jejich webových stránkách naleznete více informací. Pokud máte zájem o letošní kalendář, podívejte se na stránky organizace Dog Point.

Psí život 2016