Back
Image Alt

Reportáž ze soutěže Czech&Slovak Photo Girl 2015

Reportáž ze soutěže Czech&Slovak Photo Girl 2015

V úterý 27. října 2015 hostilo Brněnské Semilasso finálový galavečer prvního ročníku soutěže Czech&Slovak Photo Girl 2015. Šťastnou vítězkou této Česko-Slovenské soutěže se stala brněnská studentka Markéta Martinkovičová.

Změň svůj život, staň se fotomodelkou!

Vítězkou Czech&Slovak Photo Girl 2015 se stala Markéta Martinkovičová z Brna. Foto: Tino Kratochvíl.

Vítězkou Czech&Slovak Photo Girl 2015 se stala Markéta Martinkovičová z Brna. Foto: Tino Kratochvíl.

To je motto této nové soutěže krásy, která pomáhá mladým dívkám rozvinout jejich předpoklady k fotomodelingu. Photo Girl umožnila všem finalistkám prezentovat svůj talent před řadou známých odborníků a fotografů, mezi kterými byl i umělecký fotograf Robert Vano. Ten byl zároveň i předsedou odborné poroty, která rozhodovala o vítězce.

Soutěž se může pochlubit rozsáhlou publicitou, navazuje totiž na tradici mnoha úspěšných českých a slovenských fotomodelek. Vítězka se tak dočká nejen lukrativních pracovních nabídek, ale také veliké publicity ze strany médií a zájmu agentur a partnerů.

Historicky první vítězkou této soutěže se stala brněnská studentka ekonomie Markéta Martinkovičová. Porazila tak 13 soupeřek, které společně s ní postoupily do finále. Druhé místo obsadila teprve osmnáctiletá Dominika Kamara z Prahy a na třetím místě skončila Slovenka Katarína Šlepkovská z Košic. Speciální titul Czech&Slovak Photo Girl Brněnského Deníku Rovnost získala Michaela Nováková z Karlových Varů.

Markéta Martinkovičová obdržela mnoho cen od partnerů soutěže a také speciální smlouvu, která jí zajistí lukrativní práci v oblasti fotomodelingu.

„Díky soutěži mají dívky možnost vyzkoušet si, s prakticky nulovou investicí, práci fotomodelky – od castingu, přes fototesty a  fotografování objektivem významného fotografa, až po předvádění modelů ve fashion show na velkém pódiu, v záři reflektorů a splnit si tak svůj sen,“ řekl o soutěži její ředitel Ing. Jiří Zeman.

Soutěžící v modelech od Miriam Janásové. Foto: Tino Kratochvíl.

Soutěžící v modelech od Miriam Janásové. Foto: Tino Kratochvíl.

Nechyběly ani známé tváře

Krom výše zmíněného fotografa Roberta Vano zasedla v porotě i Milada Karasová, zakladatelka modelingové agentury Czechoslovak Models. Na akci dorazili i další známé celebrity, třeba Česká Miss 2014 Gabriela Franková, Muž roku 2015 Jakub Kraus, fotograf Tino Kratochvíl nebo návrhářka Miriam Janásová. Byly to mimochodem právě i její modely, které soutěžící oblékly. Během slavnostního galavečera představil moderátor Petr Suchoň i celou řadu zpěváků, mimo jiné Martina Maxu a Josefa Vágnera.

V rámci finálového galavečera proběhl i slavnostní křest kalendáře Czech&Slovak Photo Girl, jehož autorem je renomovaný fotograf Robert Vano. A jak už to tak u soutěží podobného charakteru bývá, nechyběl ani charitativní záměr. Tentokrát putovaly peníze na Konto Bariéry a účastníci plesu si tak nasadili symbolické červené klaunské nosy.

Czech&Slovak Photo Girl s červenými nosy pro Konto Bariéry. Foto Noha.

Czech&Slovak Photo Girl s červenými nosy pro Konto Bariéry. Foto Noha.