Back
Image Alt

Rozhovor s Czech Beauty Star 2014 Ivannou Macner

Rozhovor s Czech Beauty Star 2014 Ivannou Macner

Modelka Ivana Macner se, jakožto loňská vítězka exkluzivní soutěže Czech Beauty, může pochlubit titulem Czech Beauty Star 2014. V našem rozhovoru se rozpovídala nejen o svém úspěchu v této soutěži, ale i o jiných aspektech své kariéry, o svém vztahu ke sportu i o svých budoucích snech.

Pokud byste se o této krásné mladé dámě chtěli dozvědět více, můžete navštívit její webové stránky. Mnoho informací získáte také na stránkách soutěže Czech Beauty, kterou můžete sledovat i na Instagramu.

Jaké byly vaše první kroky ve světě modelingu? Co vás k této práci dovedlo?

V modelingovém světě jsem se ocitla zcela náhodou. Nikdy jsem nevěřila tomu, že bych někdy mohla být modelkou, i když to byl můj dětský sen. Poté, co mi má rodina i přátelé neustále říkali, že to mám zkusit, dala jsem na ně.

Ze začátku jsem se toho bála – nejvíce výrazů a pózování. Později jsem však zjistila, že modeling je můj nejoblíbenější koníček i práce zároveň.

Foto: Archiv I. Macner

Foto: Archiv I. Macner

Jak jste se dozvěděla o Czech Beauty? Co se pro vás změnilo díky úspěchu v této soutěži?

Czech Beauty je jeden z mých největších úspěchů v mé kariéře. O soutěži mi řekla kamarádka, díky ní jsem se přihlásila. Byla jsem mile překvapená, že jsem v této soutěži zvítězila.

Díky Czech Beauty se mi otevřelo spoustu nových možností, poznala jsem nové přátele, získala nové kontakty i zkušenosti z modelingové branže. Nastávající Czech Beauty Star se mohou těšit na zajímavou spolupráci a skvělé zážitky. Holky neváhejte!

Kam jste se díky modelingu podívala? Navštívila jste nějaká zajímavá místa?

Díky modelingu jsem začala pracovat ve Francii, převážně v Paříži, která mne vždy lákala, miluji města módy! Procestovala jsem i celou Českou republiku. Samozřejmě je ale ještě hodně míst, na která bych se chtěla v budoucnu podívat.

Spolupracovala jste s několika významnými fotografy, uvízlo vám v paměti nějaké focení, na které opravdu ráda vzpomínáte?

Nejvíce vzpomínám na focení luxusních šatů v lomu. Stála jsem v dlouhých šatech na hladině lomu, který měl hloubku 20 metrů, a kolem mě plavalo spoustu ryb. Pan fotograf si musel celé vybavení vozit na malé loďce, proto také musel být velmi opatrný. Později, když jsem viděla fotografii toho, jak lom vypadá původně bez vody, tak mě překvapilo, jak vysoko jsem stála, a jak moc to bylo nebezpečné.

Fotografie ze zatopeného lomu. Foto: Archiv I. Macner

Fotografie ze zatopeného lomu. Foto: Archiv I. Macner

Užíváte si fotografování nebo vás více lákají módní přehlídky?

Vždy mne více lákalo fotografování.  Modelka může alespoň ukázat co v ní doopravdy je.  Pózování, hraní si s výrazy… to je moje. A co je na tom nejhezčí? Můžete se pak na svou práci podívat zpětně.

Máte nějakou vysněnou zakázku, sen, který byste si jako modelka chtěla splnit?

Každý člověk má nějaké sny a cíle, v ty mohu jen tajně doufat. Pro mne je nejdůležitější své modelingové schopnosti zdokonalovat, abych se mým snům aspoň o kousek přiblížila. Jak všichni víme, modeling se nedá dělat věčně, proto má mnoho modelek do budoucna sny, které se nemusí týkat pouze této práce.

Foto: Archiv I. Macner

Foto: Archiv I. Macner

Lichotí vám, když vidíte svoje fotografie v časopisech a na internetu?

Myslím si, že kdo tvrdí, že mu to nelichotí, lže… Samozřejmě, že mám radost a lichotí mi, když se někde vidím a mohu říct, “ano, odvedla jsem dobrou práci”. Je to pro mne jako příjemné ocenění za mou vykonanou práci.

Máte krásnou postavu, jak jste se k ní dopracovala?

Od malička jsem byla vedena mou rodinou ke zdravému jídlu a sportování. Zelenina a ovoce u mě nebyly nikdy problém. Závodně jsem běhala, chodila na různé sportovní kroužky (tancování, atletika, dobrovolní hasiči, atd..). Nedržela jsem žádné diety. Jím to, co mi chutná ale nepřejídám se. Momentálně dělám různé sporty, podle toho, co mě zrovna baví, čímž si postavu jen udržuji. Nejspíš to mám také v genech po mé skvělé mamince.

Zajímáte se o módu i ve svém volném čase? Máte velký šatník?

Móda je úžasná a kreativní záležitost a věnuji se jí často i ve svém volnu. Už jako malá jsem mé babičce brala šátky na krk a tvořila z nich různé modely, které jsem své rodině předváděla. Jak už jsem v předchozí otázce zmínila, že budoucí sny modelek se nemusí týkat pouze této práce, konkrétně u mě, jsem tím myslela navrhování oblečení. A to bude jeden z důvodu, proč mám módu ráda a chci se jí věnovat i nadále. Šatník velký je, protože stále přikupuji nové kousky.

Jak relaxujete, když máte volno?

Relaxování si vždy užívám naplno. V létě jsem nejraději s přáteli u vody, nebo trávím čas s rodinou a pejskem. Ráda sportuji, chodím na túry nebo jezdím na kole.

S pozdravem pro všechny čtenáře, Ivanna Macner.

Foto: Archiv I. Macner

Foto: Archiv I. Macner