Back
Image Alt

Rtěnka jako stvořená pro vás

Rtěnka jako stvořená pro vás

Možná, že i vy patříte mezi slečny, které tiše závidí těm odvážným krasavicím s výraznou rtěnkou na rtech. Proč to také nezkusíte? Červená je barva vášně a smyslnosti, není to však jediná barva, po které můžete sáhnout! Pokud vyberete ten správný odstín, můžete i vy vypadat jako ze žurnálu!

Zohledněte barvu pleti a zubů

Při výběru té správné barvy musíte brát v potaz odstín vaší pleti. Světlejší typy dívek by měly volit opatrně, nicméně v případě večerního líčení žádné tabu neplatí a i jahodová blondýnka může sáhnout po rudé rtěnce. Pomocníkem vám může být vzorník barev, jaký je přiložený i k tomuto článku. Za pomoci klíčovým slov Lipstick Skin Tone si můžete dohledat více fotografií.

lipstick-shade-w-skin-pinterestVelmi choulostivé jsou oranžové a fialové odstíny rtěnek, zejména co se týče jejich spojení s vašimi zuby. Pokud víte, že nemáte zoubky
jako perličky, raději se takových barev vyvarujte, protože by jen zvýraznily tuto drobnou nedokonalost.

Jaký tvar mají vaše rty?

I to je velmi důležité, protože slečny s úzkými rty by se měli vyvarovat příliš tmavých odstínů. Tmavé barvy totiž opticky zeštíhlují nejen vaši postavu, ale i vaše rty! Ujet však mohou i dívky s plnými rty, zejména tehdy, když použijí tmavou barvu rtěnky pro nevhodnou příležitost. Pomatujte, že pokud nechcete poutat pozornost, je lepší sáhnout po světlejším odstínu.

Důležitá je i příležitost a váš věk!

Už bylo zmíněno, že co se týče večerního líčení, neexistují zde téměř pravidla a žádná slečna se nemusí stydět sáhnout po výrazné barvě. Pokud však chcete ozdobit své rty i během dne, je důležité k tomu přihlížet.

Mezi rtěnkou na běžné nošení a rtěnkou používanou na společenské akce je obrovský rozdíl, který byste prostě neměla přehlížet. V práci nebo ve škole totiž k sobě můžete nevhodně zvoleným odstínem rtů poutat pozornost, která vám nemusí být vůbec příjemná. Na denní užívání proto volte méně výrazné odstíny, sáhněte raději po krémových barvách.

Barevnou škálu rtěnek byste měla přizpůsobit i svému věku. Mladé slečny na střední škole by se měly tmavým odstínům raději úplně vyhnout, nejsou v tomto věku vhodné a z estetického hlediska vám přidávají nechtěné roky navíc.