Back
Image Alt

INSPIRACE

Aktuálně probíhající soutěž o nejlepší českou blogerku znovu vynáší na povrch zajímavý trend internetových deníků. A protože před časem už jsme téma módních blogerek nakousli (víc se dozvíte v článku Fenomén módních blogů), podíváme se tentokrát na věc z trochu jiného úhlu pohledu.

minulém článku jsme se seznámily s těmi nejprofláknutějšími módními postavami, na jaké můžete v seriálech narazit. Dnes se proto podíváme na některé méně známé, přesto však krásně oblékané dámy, které si také zaslouží vaši pozornost.

televizními seriály se v posledních letech roztrhl pytel, není proto těžké, aby si každý našel ten svůj. Podívejme se na ně však z trochu jiného úhlu pohleduz pohledu módní nadšence, který hledá inspiraci, kde se jen dá.

Vítejte v budoucnosti V úvodním díle jsme zmínili, že první Fashion Week se uskutečnil v roce 1945 za účelem odvedení pozornosti

K módnímu světu patří zcela nemyslitelně nadaní a schopní návrháři. Jenomže zatímco nové kolekce slavných módních domů pečlivě sledují všechna možná média, mladí návrháři oděvů, bot, kabelek a šperků bývají často zcela mezi hru.

Nedávno jsme zmiňovali veletrhy Styl a Kabo, které se uskutečnily 22. - 24. srpna. Mnohé z Vás možná mrzelo, že se jedná o událost, která nebyla určena veřejnosti. Proto pro Vás dnes máme atraktivní tip - v pondělí se Praha stane svědkem skutečně velkolepé módní i kulturní události s mezinárodním přesahem. Touto události není nic menšího než Mercedes Benz Prague Fashion Week, který se koná od pondělí 31. 8. do neděle 6. září. Potěšující je, že se jedná o akci určenou také široké veřejnosti.

Zajímá-li Vás práce modelky, určitě znáte termín Fashion Week. Jedná se o událost módního průmyslu, která trvá zhruba týden. Umožňuje návrhářům a módním značkám

Prázdniny jsou v plném proudu a snad všichni se radují z léta. Nevím jak vy, ale já si nedokážu představit dovolenou bez knihy. A mám okoukáno, že během prázdnin přečtou alespoň jednu knihu i ti, kteří během celého roku o literaturu nezavadí ani okem. Proto Vám přináším jeden zajímavý letní tip na knížku, kterou přečtěte, tak jako já, opravdu jedním dechem.

Módní ikona Coco Chanel - její příběh zní trochu jako pohádka. Pohádka, která v sobě skrývá velké poučení o tom, že člověk může svůj ubohý život proměnit v jedno úžasné skvělé vítězství. Vítězství, z něhož se navíc může dodnes radovat celá řada žen, které milují elegantní módu a styl.

Stejně jako každý rok, i tentokrát přišla módní značka Victoria's Secret s kolekcí plavek pro letošní sezónu. Představili nám je pochopitelně na

V dnešní době se bloguje již téměř o všem, není se proto čemu divit, že přibývá i slečen, které píší o módě a líčení. Stávají se tak inspirací pro mnoho dalších, ať už mladých či starších dívek a žen, které si třeba neví rady nebo se prostě jen chtějí mrknout, co se nosí. Znáte nějakou takovou?

Stát se modelkou – to je sen mnoha mladých dívek. Osmnáctiletá Madeline Stuart z Australského Brisbane nebyla výjimkou, její situace však byla ještě o to těžší, že od narození trpí Downovým syndromem. Toto postižení však Madeline nezastavilo, šla si za svým snem a z nenáviděné nemoci udělala svoji největší výhodu.

Pokud vás baví móda, rády se tomuto svému koníčku věnujete a zajímají vás různé pikantnosti ze světa módních návrhářů, máme pro vás jeden tip. Do kin totiž právě dorazil italský film režiséra Frédérica Tchenga Dior a já. Na co se můžete těšit?

Na začátek jedna důležitá rada. Nikdy si o sobě nemyslete, že můžete to, co ona dáma z Milána!

Miláno město módy, výborného jídla a především vína, po kterém nebudete mít ráno kocovinu.

Paříž, město módy, lásky, čerstvých Croissantů a místo, kde čas nehraje žádnou roli. Pokud byste žili v Paříži, váš oběd by určitě netrval 45 minut jako u nás.