Back
Image Alt

Semifinále Miss Junior

Semifinále Miss Junior

V pražském hotelu Per Te se 30 krásných dívek utkalo o postup do finálového kola Miss Junior. Zajímá vás, které mladé slečny měly štěstí a dostaly šanci představit se 24. listopadu v divadle Broadway na slavnostním zakončení této soutěže krásy?

Hledáme charisma, ne ramínko na šaty!

Toto krásné motto je jedním z hlavních taháků této soutěže. I loňská vítězka Andrea Žiačiková o sobě říká, že je žena krev a mlíko. Je na to pyšná, modelka by totiž podle jejího názoru měla mít ženské křivky a tvary.

I proto není vstup do soutěže podmíněn žádným výškovým ani váhovým limitem. Přihlásit se může každá slečna, která v tomto kalendářním roce dosáhla věku 15ti let. Zároveň jí ovšem nesmí být víc než 21, musí mít českou či slovenskou státní příslušnost a pokud ještě neoslavila své osmnáctiny, potřebuje také souhlas svých zákonných zástupců.

Soutěž má ovšem i své zvláštnosti. V pravidlech totiž stojí, že dívky nesmí mít tetování ani viditelné piercingy v obličeji a na hlavě.

Foto: Miss Junior 2015.

Foto: Miss Junior 2015.

Konkurenční boj

Z několika castingů, které se konaly napříč celou Českou republikou, vzešlo 30 finalistek. Ty se posléze utkaly v semifinálovém kole o možnost získat korunku a také titul Miss Junior Česká republika 2015.

Vybrat jen 10 z nich bylo nesmírně náročné. Tato těžká volba padla na hvězdnou porotu, ve které zasedla třeba Kateřina Kristelová. Ta je zároveň i ambasadorkou této soutěže.

S výběrem své nástupkyně jí pomohla také loňská vítězka Andrea Žiačiková, Česká vicemiss 2008 Elisaveth Charalambidu, modelka Tereza Zimová, finalistka České Miss 2010 Kateřina Votavová a letošní vítězové soutěže Muž roku.

A které dívky jsou ty šťastné, které uvidíme ve finále? Můžeme se těšit na tato jména:

  • Iveta Olivová
  • Tereza Vašutová
  • Veronika Rešková
  • Kristýna Kuntová
  • Barbora Melichárková
  • Pavlína Ryšková
  • Kateřina Kučerová
  • Barbora Kopecká
  • Nikola Uhlířová
  • Nicole Johanidesová
Finalistky Miss Junior 2015. Foto: Miss Junior.

Finalistky Miss Junior 2015. Foto: Miss Junior.

Soutěžící na sobě stále pracují

Porotkyně Tereza Zimová přiznala, že byla překvapená, kolik krásných dívek se do Miss Junior přihlásilo. „Musím přiznat, že jsem takovou kvalitu nečekala. Jsou to opravdu kočky, které by z fleku mohly jít do finále České Miss,” řekla modelka s úsměvem.

Ambasadorka soutěže Kateřina Kristelová také nešetřila chválou. S dívkami se poznala již na castinzích, měla tak šanci vidět, jakou cestu v mezičase před semifinále ušly. “Některé na sobě hrozně zapracovaly. Jedna z nich prošla do semifinále doslova “o prsa” a tady před nás předstoupil nový člověk. Strašně si cením, že zamakala a její cesta do finále se díky tomu otevřela,” upřesnila Kristelová.

10 finalistek Miss Junior 2015 nyní čeká týdenní soustředění. Finále soutěže proběhne již 24. listopadu v pražském divadle Broadway.

Foto: Miss Junior 2015.

Foto: Miss Junior 2015.

Správné myšlení a návyky se cení

Jedním z cílů soutěže je i vychovávat. Do Miss Junior se hlásí mnoho mladinkých slečen, které jsou sice po všech stránkách skvělé, přesto jsou však díky svému věku lehce ovlivnitelné některými názory, které nejsou v modelingu vítané.

“Snažíme se bojovat proti poruše příjmu potravy. Holkám je už při prvních cantinzích měřeno BMI, podvyživené nemají vůbec šanci. Taky u nás finalistky nesmí mít tetování a viditelné piercingy,” upřesnila Kateřina Kristelová.