Back
Image Alt

Simona Krainová podpořila osvětu nemoci motýlích křídel

Simona Krainová podpořila osvětu nemoci motýlích křídel

Česká modelka a herečka Simona Krainová ukázala, že má srdce na správném místě. Rozhodla se totiž odhalit své tělo pro nový kalendář společnosti Debra. Ta podporuje pacienty, kteří onemocněli závažnou nemocí motýlích křídel.

Pro dobrou věc šla s kůží na trh

Simona Krainová byla nadšená, když jí přišla nabídka nafotit charitativní kalendář. Dokonce se rozhodla, že se nechá zvěčnit jen ve spodním prádle, protože si uvědomuje, že i zdánlivá nahota pomůže kalendář lépe prodávat.

Modelka se nemá vůbec za co stydět. Vypadá stále skvěle, byť už oslavila své 42. narozeniny. Její postavu by jí mohla závidět nejedna mladší kolegyně – a její fotografie do kalendáře nadace Debra toho budiž důkazem.

“Nadaci Debra jsem znala už dříve,“ přiznala Simona novinářům. „Do jejího projektu 12 plus 12 jsem se nyní zapojila díky Lucii Robinson, která nafotila celý kalendář. Jsem ráda, že můžu pomoci lidem, kteří trpí nemocí motýlích křídel.“

Foto: Matěj Kovář.

Foto: Matěj Kovář.

Osvěta bohužel schází

Pokud se rozhodnete nadaci Debra podpořit a zakoupit si její nový charitativní kalendář, naleznete na jeho stránkách nejen fotografie Simony Krainové. Do akce se zapojily i další známé tváře, ve snaze rozšířit osvětu a celkové povědomí o této nemoci.

„Přestože se toto onemocnění dotýká celkem velkého počtu lidí a léčba je velmi nákladná, chybí u nás osvěta. Proto jsem se rozhodla, že pomůžu povědomí o této nemoci šířit a oslovit tak další lidi,” řekla Simona Krainová.

Fotografování se účastnily i děti, které bohužel trpí touto závažnou chorobou. České celebrity, které jsou už často i rodiči, tak mohly na vlastní kůži zažít, jak náročné je starat se o takto nemocné dítě.

A na koho, kromě Simony Krainové se můžete těšit? Svojí troškou do mlýna přispěly Anna Geislerová, Lucie Vondráčková, Dara Rolins, Tereza Voříšková či Bára Nesvadbová. Své zastoupení tu mají i muži, v kalendáři na vás čeká Ben Cristovao a Dan Bárta.

Lucie Vondráčková, Jitka Čvančarová během fotografování. Foto: Matěj Kovář.

Lucie Vondráčková, Jitka Čvančarová během fotografování. Foto: Matěj Kovář.

Hledejte symboliku

Patronkou celého projektu je Jitka Čvančarová, která se nechala nafotit s motýly ve vlasech. I na ostatních fotografiích však najdete jasnou symboliku nemoci motýlích křídel, která se projevuje extrémně citlivou pokožkou, zranitelnou i tím nejlehčím kontaktem. V kalendáři tak můžete vidět střepy, ostré hrany či objetí, které pacienty také bolí.