Back
Image Alt

Šortková mánie

Šortková mánie

S létem pochopitelně přichází i období krátkých kraťásků, tzv. šortek. Víte, jaké jsou letos in a podle čeho je vybírat? A už jste si zkoušela šortky vyrobit ze starých jeansů?

Délka je klíčová

Stejně jako u sukní, i šortky vybírejte hlavně podle jejich délky a s přihlédnutím k tomu, jak štíhlé máte nohy. Platí zde sice pravidla soudnosti, pomatujte však, že záleží hlavně na tom, jak se v tomhle kousku oblečení budete cítit vy!

Nepropadejte splínu, existuje celá škála různých délek, od hot pans, ze kterých koukají i kapsy, až k bermudám, které nejsou zdaleka tak odvážné.

Správná velikost

Šortky by se vám v žádném případě neměly zařezávat do žádné partie těla. A teď nemluvím jen o stehnech či o zadku. Vybírejte tak, aby vám seděla i výška kraťasů – ostatně, neměl by to být zase takovým problém, protože letos frčí šortky s vysokým pasem.12

A když už jsme u toho, co letos frčí, pojďme si to shrnout. Rozhodně nejvýraznějším hitem jsou krátké šortky s hodně vysokým pasem. Nehledejte však jen ty jeanové, moderní jsou kraťasy s potisky, hroty, z kůže nebo jemné dívčí kraťásky s krajkou.

DIY

neboli Do It Yourself – udělej si sama. Co se týče šortek, není na tom nic přehnaně těžkého, prostě jen ustřihnete nohavice u starých jeanů a je to! Můžete si ale vyhrát mnohem víc, stačí jen přišít pár maličkostí (krajky, barevné provázky, flirty, hroty…) anebo si vyhrát s barvami na textil. Pokud hledáte inspiraci, mrkněte na google a použijte klíčové slovo diy shorts.