Back
Image Alt

Staňte se profesionálkou

Staňte se profesionálkou

Vaše kariéra modelky se pomalu rozjíždí, ale vy máte stále ještě pocit, že to není dost profesionální? Pak je tento článek přímo pro vás! Pojďme si vyměnit několik tipů, jak se chovat při práci modelky.

Pravidla slušného chování a dochvilnost

Začněme něčím, co se sice může zdát jako naprostá samozřejmost, nicméně mnoho dívek na to stále zapomíná. Zatím nejste žádná světová topmodelka, odložte proto hvězdné manýry a chovejte se slušně.

Dochvilnost je základem každé správně fungující spolupráce. Fotografové a jiní profesionálové, se kterými spolupracujete, si vás vybrali pro své projekty. Ukažte jim, že si jejich volby vážíte a nechoďte pozdě.

Správná příprava na akci

Pokud víte, že zítra v šest hodin ráno musíte být na place a připravovat se na fotografování nebo na přehlídku, jděte brzy spát a dbejte, abyste vypadala co nejvíc svěží. Nikoho nenadchnete s obrovskými kruhy pod očima a v alkoholovém oparu.

Několikrát zde již byla řeč o rukou, které, byť se to nezdá, jsou při fotografování nesmírně důležité. Dobrá manikúra je proto základ. Raději se vyhněte i gelovým nehtům, které, jakmile začnou odrůstat, nevypadají hezky.

Pomatujte, že prezentujete sama sebe a přejete si, aby vás tohle zaměstnání jednou živilo. A to se vám nepovede, když budete mít životosprávu jako Lindsey Lohan.

Estee-Lauder-Models1

Dejte na dobré rady

Odborní tvrdí, že několik před focením není dobré chodit do solárií a barvit si vlasy, protože barvy jsou pak příliš jasné a nesvědčí to nikomu a ničemu. Dejte ale pozor na odrosty a ke kadeřníkovi zamiřte asi týden před samotnou akcí.

Stejně tak je důležité dát si pozor na otlaky od oblečení a především od spodního prádla! Vždy dbejte na to, aby vám každý kus vašeho šatníku seděl tak, jak má, protože otlaky vypadají na fotografiích nevzhledně a dá spoustu práce je vyretušovat.

To samé pravidlo platí i pro brýle. Pokud nosíte dioptrické, dejte pozor, abyste si je neopálila na obličeji – pokud máte možnost, volte raději kontaktní čočky. U slunečních brýlí se snažte vyhnout otlačenému kořenu nosu!

Akné

Noční můra každé slečny. Akné ovšem není tím hlavním problémem, který děsí každého vizážistu a fotografa – mnohem horší je totiž rozškrabané akné. V případě, že se vám udělá pupínek, nechte ho být. Profesionální maskérka akné lehce zamaskuje, případně se posléze lehce doretušuje na fotografiích.

Nicméně pokud se samotnému akné chcete vyhnout úplně, nedoporučuje se před akcí jíst kořeněná jídla či čokolády a pít větší množství alkoholu.


Co je pro vás synonymem profesionálního chování?