Back
Image Alt

Štětce na líčení aneb jak se v nich vyznat?

Štětce na líčení aneb jak se v nich vyznat?

Jak se vyznat ve všech štětcích na líčení? Jsou tyto štětce vůbec potřeba? Na to vám snad odpoví následující řádky …


Existují různé štětce: malé, velké, zkosené i kulaté, vyrábějí se z přírodních štětin i syntetických vláken.

Štětci se líčení lépe zapracuje do tváře. Co se týče očí, tak tam jsou štětce nezbytnost. Nejde totiž díky nim vidět nevzhledný „film“, který byste si jinak udělali pouhým dotykem prstu.

Make-up

Na make-up či pokladovou bázi se používá takzvaný ‘stippling brush’. Tento štětec má 2 druhy štětin- bílé a černé. Bílé zachytávají optimální množství make-upu (aby na tváři nezůstávaly fleky). Černé štětiny jakoby dělají zeď pro další make-up tzn.: pokud make-up přesáhl na černé štětinky, tak jsme make-upu nabrali moc.

Všem ale tento štětec nemusí vyhovovat, takže může zkusit plochý štětec, který se navíc dobře dostane třeba do záhybů kolem nosu. Zde je lepší volit štětinky syntetické.

Pudr

Zde můžeme použít husté štětce v různých velikostech. Velké jsou dobré na čelo bradu, tváře, dekolt, nos a s menšími se dobře pracuje pod očima a v oblasti kolem nosu. Velmi oblíbený je tzv. kabuki štětec.

Korektor

Na korektor je lepší štětec z umělých štětin. Zvolit bychom měli plochý štěteček, nebo malý stippling brush.

Tvářenka,  bronzer

Zde použijeme zakulacený a zkosený štětec. Kulatý je vynikající na rovnoměrnější výsledek, zkosený se používá na lícní kosti.

Oční stíny

Zde záleží, jakého líčení hodláte dosáhnout. Malý plochý štětec používáme na rovnoměrné nanesení stínů, stínovací štětec je dobrý na složitější a propracovanější efekty a na malování detailů menší pencil brush. Obecně platí: menší štětec= ostřejší přechody.

Oční linky

Zde každému vyhovuje něco jiného a také znovu záleží, čeho chcete dosáhnout (tvar i velikost linek). V obchodech můžeme koupit štětec plochý, zakřivený, zkosený i velmi tenký.

Rtěnka

Štětec mívá kónický tvar a tenkou rukojeť pokud s ním chcete dobře rty vybarvit i je obtáhnout.

 

Jak se o štětce starat a proč?

O štětce bychom se měli řádně starat, aby nám dlouho vydrželi a aby se v nich nemnožily bakterie, které můžou za akné, alergické reakce a ekzémy.

1. Po každém použití ošetřete štětec čističem s obsahem alkoholu. Nastříkejte přípravek přímo na štětec a potom krouživým pohybem utřete do ubrousku.

2. Jednou za měsíc všechny štětce vyperte. Můžete koupit speciální roztok nebo použít jemné dětské mýdlo. Štětce nedrhněte silou a nechte je pomalu, samovolně uschnout.

Čtenářům Svět modelek doporučujeme používat tuto dekorativní kosmetiku.