Back
Image Alt

Takhle se to nosí v Miláně, aneb jak si uhnat angínu.

Takhle se to nosí v Miláně, aneb jak si uhnat angínu.

Na začátek jedna důležitá rada. Nikdy si o sobě nemyslete, že můžete to, co ona dáma z Milána!

Miláno město módy, výborného jídla a především vína, po kterém nebudete mít ráno kocovinu.

Budeme jim říkat Milánky. Právě ony by nikdy nevyšly ven bez upravených vlasů. Myslíte si, že by si řekly, že mají nic moc vlasy, tak dnes prostě hodí vlasy do drdolu? Nikdy. To samé platí i o make-upu. Dokud nebudou skvěle nalíčené, nikam se nejde. Hlavními atributy jsou: černé linky a červená rtěnka.

img_7094-kopie-300x300

Ovšem abych vás potěšila, se cvičením a zdravou výživou to vážně moc nepřehání. Špatná zpráva je, že i přesto vypadají dobře.

img_7746-300x225

 

A jak vypadá jejich den? Pokud pojedete do Milána poprvé a dopoledne půjdete do centra, nedivte se, že tam skoro nikdo není. Nemají ve zvyku vstávat brzy. Dopoledne se přece spí. Ovšem pozor na večerní hodiny. Všichni už se vyspali, a připravili na večer. Takže až vlezete do krámu, nepočítejte s tím, že byste se v klidu procházeli krámem a rozmýšleli se, co si koupíte, nebo co vlastně zase tolik nepotřebujete. Bude to boj. Mě stálo dost úsilí a času najít druhou botu stejné velikosti, abych si nepřinesla třeba obě pravé.

Chtěli byste po nakupování do kavárny a v klidu si posedět? Tak to vás asi zklamu. Kafe se pije “na stojáka“ téměř všude. Ale je výborné! A až si budete vybírat z nabídky dezert, budete chtít úplně všechno.

img_7749-300x225

A co nosí? Ačkoliv je zima, většinou zvolí baleríny. Teplo od nohou? Na to ony „nehrajou“. Šly jsme s kamarádkou po nákupech a naproti nám se blíží ona Milánka. Na sobě měla punčochy, sukni, kabátek (samozřejmě Burberry), obrovský šátek a klobouk. A k tomu baleríny.

A jak to dopadlo? Moje kamarádka si řekla, že prostě bude nosit co ony. Baleríny v zimě budou jistě skvělým nápadem. Bohužel asi nejsme natolik otužilé jako Milánky a kamarádka si přivezla jako suvenýr pořádnou chřipku.

img_7747-300x225

A co u Milánky nikdy nenajdete v šatníku? Kabelku, která imituje známou značku. Je to asi jako s umělými ňadry. Celek se prostě padělkem vylepšit nedá.

Miláno vás dostane do kolen.  A i když rozlijete Aperol po celém stole, mušle vám budou padat pod stůl a vypotřebujete celý olivový olej, budou se na vás pořád usmívat.

©Tereza Slavíková