Back
Image Alt

Tamara Kotvalová, šarmantní královna Pařížské ulice

Tamara Kotvalová, šarmantní královna Pařížské ulice

Inspirativní žena, pozoruhodně úspěšná podnikatelka a milující matka tří dětí, tím vším Tamara Kotvalová bezesporu je. Pestrý životní příběh ji zavedl na různá místa Evropy, aby ji posléze přivedl zpět do Čech, kde se stala majitelkou společnosti Carollinum, která v současné době zastupuje 24 luxusních značek, a tím byla korunována na skutečnou královnou Pařížské ulice v samotném srdci Prahy. Carollinum s.r.o. je ryze česká obchodní společnost, kterou v roce 1996 Tamara založila, zabývá se distribucí a prodejem luxusního zboží, které zahrnuje hodinky, šperky, psací potřeby, kožené zboží, pánské a dámské oděvy, doplňky a brýle.

Tamara Kotvalová a její srdečný úsměv, zdroj: ihned.cz

Tamara Kotvalová a její srdečný úsměv, zdroj: ihned.cz

Představme si nyní krátce skutečně inspirující životopis této krásné, ambiciózní dámy slovenského původu – chtěla studovat sociální pedagogiku na Filosofické fakultě v Praze, ale touha po jak finanční, tak osobní nezávislosti ji dovedla až do slovenských Tater, kde pracovala jako učitelka v dětském léčebném ústavu. Po svém návratu do Prahy působila u německé obchodní společnosti jako obchodní asistentka, záhy se vypracovala na manažerku pro Čechy a Moravu a později i pro Polsko a Rusko.

“Jednalo se o německou firmu, kde mě naučili systému, disciplíně a umožnili mi profesní rozvoj. Ze zkušeností, které jsem nasbírala, čerpám dodnes a svým zaměstnancům je dál předávám,” vzpomíná na své ochodní začátky Tamara. Když měla tato podnikavá dáma naspořený dostatek počátečních financí, vrhla se na vlastní vysněný byznys – nejprve s kosmetikou a později přišla možnost získat zastoupení již zmíněných luxusních značek.

Této vyjímečné ženě se podařilo úspěšně skloubit zdánlivě neslučitelné – rodinný a profesní život. “Tvrdě  pracovala a přitom vychovávala tři děti. Nebylo to vůbec jednoduché, protože bylo období, kdy jsem na ně zůstala úplně sama, ” přiznává Tamara, která po rozvodu žije šestým rokem ve spokojeném vztahu s Romanem Hajabáčem.

Okouzlující Tamara v modelech značky Gucci, Dior a Alfredo Villalbo, zdroj: foto M. Feuereislová

Okouzlující Tamara v modelech značky Gucci, Dior a Alfredo Villalbo, zdroj: foto M. Feuereislová

Na společenských akcích nepřestává Tamara překvapovat bezchybnou postavou, dokonale padnoucími modely, zářivým make-upem, pozitivním naladěním a hlavně nekončícím charismatem – pravidelně tak svou přítomností a šarmem zastiňuje i výrazně mladší ženy.