Back
Image Alt

Tato uvědomělá modelka a Miss ČR bojuje za práva zvířat!

Tato uvědomělá modelka a Miss ČR bojuje za práva zvířat!

Když se Helena Houdová před sedmnácti lety stala českou královnou krásy a získala korunku Miss ČR pro rok 1999, okouzlila porotu a diváky nejen svou krásnou tváří a štíhlou postavou, ale i osobností, zápalem pro věc a nadšením – už tehdy na sebe upozornila bojem za práva zvířat, striktním odmítáním nošení kožichů a vegetariánstvím. Byla rovněž aktivní členkou hnutí Greenpeace a Děti Země.

 Zářivá Helena Houdová ve společnosti, zdroj: Hermina Press


Zářivá Helena Houdová ve společnosti, zdroj: Hermina Press

Okouzlující bojovnice za lepší životní prostředí se narodila v Plzni, kde vystudovala gymnázium a poté Sociální a kulturní antrologii, jejíž studium v modelce sociální cítění a potřebu pomáhat druhým ještě prohloubilo. Vítězství v Miss ČR pomohlo Heleně nastartovat kariéru i v zahraničí, přesídlila do New Yorku a pracovala pro prestižní značky Chanel, Dior či Hermes a fotila pro Vogue, Marie Claire, Elle a další světové exkluzivní magazíny. Vedle modelingových úspěchů ještě stihla založit nadační fond Slunečnice, který deset let pomáhal znevýhodněným dětem v České republice (později mezinárodní nadace Sunflower Children se sídlem v New Yorku), provdat se a porodit tři krásné děti.

Helena Houdová se svými dětmi zdroj: archiv H. Houdové

Helena Houdová se svými dětmi zdroj: archiv H. Houdové

V současné době žije modelka střídavě v Praze a v New Yorku, rozvedla se, a modelingové zakázky si velmi přísně vybírá. Čechy naposledy navštívila toto léto v rámci festivalu zdravé stravy, kde propagovala raw food, což je forma stravování bez tepelného zpracování. Za svou skvělou postavu pár let před čtyřicítkou vděčí prý hlavně faktu, že je už řadu let vegankou, tedy že nekonzumuje žádnou živočišnou bílkovinu. Kromě jógy kráska propadla také surfování – „je to takový tanec s oceánem,” s úsměvem popisuje sport, kvůli kterému neváhá s rodinkou trávit zimní měsíce na exotické Kostarice.