Back
Image Alt

Tipy na letní líčení

Tipy na letní líčení

Hrozíte se toho, že se vám v letním parnu rozdrolí oční linky a rozteče make-up? Nevíte, po jakých stínech v létě sáhnout nebo jak ochránit svoji pokožku před sluncem? Nejste jediná! Pojďme si vyměnit několik tipů na svěží letní líčení, které předchází všem problémům a chrání vaši pleť.


Voděodolnost

Jedno z nejsnazších řešení je pochopitelně pořízení vodě odolných produktů. Vyplatí se to minimálně, co se týče řasenky. Pokud si koupíte nějakou kvalitnější značku, můžete být velice příjemně překvapená, protože tento malý zázrak odolá nejen potu a vlhkosti, ale i chlorované vodě v bazénu. Jen se pochopitelně trochu obtížněji odličuje.

Minimalismus

Další, řekněme ústupovým řešením, je minimalistické líčení. Léto a slunce pokožce svědčí, takže je přirozeně rozjasněná. Schovejte si make-up na zimu a vyrazte jen s řasenkou a leskem na rty! Pokud máte s pletí problémy, můžete make-up nahradit tónovacím pleťovým krémem (např. BB Cream) nebo sáhněte jen po korektoru.

Ochrana

Nezapomínejte pleť hydratovat a chránit před sluncem za pomoci přípravků s co nejvyšším UV faktorem. V dnešní době jej obsahují i běžné kosmetické přípravky, záleží však na tom, jak citlivou pleť máte. Pokud se lehce spálíte, hledejte přípravky, které mají alespoň faktor 30! 

girl-red-eyeshadow-perfect-makeup-fashion-wide-hd-wallpaper

Výrazné rty

Pokud chcete v létě zapůsobit, sáhněte po sytější rtěnce. Oči zvýrazněte jen řasenkou a nechte rty, aby odvedly všechnu práci. Rtěnka se navíc během dne udržuje mnohem lépe než třeba stíny. Pokud se vám setře či rozmaže, dokážete během několika vteřin svůj look opravit.

Výraznou barvou se nemusí nutně myslet rudě červená. Sáhněte po takovém odstínu rtěnky, který vám vyhovuje a vašemu obličeji lichotí!

Letní barvy

Pokud se rozhodnete pro stíny, sáhněte po nějakých barevných. Vždyť léto je plné barev, tak se držet při zdi? Růžové, fialové či žluté stíny přímo evokují krásné letní počasí. Barvy však nemusejí být přehnaně výrazné, hezky vypadají i světlejší krémové barvy.