Back
Image Alt

Unique Fashion Week 2015

Unique Fashion Week 2015

Praha se opět stává svědkem módní show, tentokrát jde o 5. ročník Unique Fashion Week, který zde probíhá mezi 21. a 27. zářím.

We are Unique

Unique Fashion Week je jedním ze dvou velkých pražských módních veletrhů. Na rozdíl od Mercedes-Benz Prague Fashion Week však není UFW tolik vyhraněný a dalo by se říci, že je díky tomu veřejnosti bližší. Představují se zde totiž značky, které nehýří přílišnou extravagancí, ale nabízejí standardní módní kousky, v jakých si našinec troufne vyjít do ulic.

Na UFW se ukázaly i moderátorky Evropy 2 Zorka Hejdová a Katka Říhová. Foto: Instagram Z. Hejdové.

Na UFW se ukázaly i moderátorky Evropy 2 Zorka Hejdová a Katka Říhová. Foto: Instagram Z. Hejdové.

K vidění tak byla přehlídka modelů návrhářky Jitky Klett, Twin – Set Simony Barbieri, italská značka Replay či luxusní Dolce&Gabbana. Těšit se můžete ale i na tuzemské návrháře, mezi kterými pochopitelně nesmí chybět Beata Rajská. Bezprostředně po její show se představí značka české konfekce Blažek.

Po celou dobu akce však probíhají nejen módní přehlídky, ale i workshopy a prezentace v pop-up storech. Přehlídky a prezentace UFW se konají na několika místech v centru Prahy – v hotelu Boscolo Prague, na italském velvyslanectví, ve Florentinu, v Pařížské ulici a hlavní část přehlídek se uskuteční ve Slovanském domě v ulici Na Příkopě.

Black Card

V rámci Unique Fashion Week 2015 proběhne také tradiční soutěž mladých českých návrhářů Black Card. Tento projekt, který se poprvé uskutečnil v roce 2011, se snaží podpořit mladé talenty českého oděvnictví. Tradičně spolupracuje s uměleckými vysokými školami a dává tak studentům ojedinělou šanci prezentovat svoji tvorbu před módními fanoušky.

Mezi VIP hosty byla i modelka Renata Langmannová. Foto: UNIQUE FASHION WEEK.

Mezi VIP hosty byla i modelka Renata Langmannová. Foto: UNIQUE FASHION WEEK.

Soutěž je určena pro každého českého návrháře, kterému je méně než 30 let. Výherce získá finance na vytvoření své vlastní módní kolekce, prestižní titul Black Card Winner a pochopitelně také podporu ze strany médií. Své o tom vědí tři dosavadní výherci – Jindra Jansová, Lukáš Macháček a Denisa Dovalová.

Happy Hearts Fund

Tato nadační skupina Petry Němcové je s UFW spjatá stejně pevně, jako samotná topmodelka. Ta se zde ukazuje pravidelně již od doby, kdy tento Fashion Week vznikl. I proto jde veškerý výdělek, který vzejde z prodeje lístků a charitativní gala večeře, právě do kasy Happy Hearts Fund. V loňském roce tak módní nadšenci pomohli postavit na Haiti školu pro 600 dětí.