Back
Image Alt

Usměvavá misska Kotková dělá radost nemocným dětem

Usměvavá misska Kotková dělá radost nemocným dětem

Česká Miss World Natálie Kotková již za několik dní odletí do Washingtonu DC. Tam se zúčastní světové soutěže krásy, na kterou se opravdu pilně připravuje. Mimo garderoby řeší modelka také své taneční vystoupení, které hodlá představit během volné disciplíny, a v neposlední řadě i svůj Beauty with a Purpose projekt.

Právě tato charitativní disciplína přivedla Natálii do pražské Motolské nemocnice. Navštívila zde dětské pacienty postižené rakovinou a věřte, že nešlo jen o zdvořilostní návštěvu. Česká Miss World se totiž rozhodla děti aktivně zapojit do své přípravy. Rozdala jim proto papíry a pastelky a společně se pustili do navrhování róby, kterou nazvali jako ‚šaty splněných přání‘.

„Děti malují obrázky – věci, které si přejí zažít, to, čím by chtěly být nebo to, co zrovna prožívají. Obrázky se potom překreslí na látku, ze které se navrhnou šaty,“ vysvětlila záměr Marie Stará z Rodné Hroudy, která s Natálií na tomto projektu spolupracuje.

A to už jsou výsledné šaty. Foto: Česká Miss.

A to už jsou výsledné šaty. Foto: Česká Miss.

Původně se mělo jednat o národní kostým, pořadatelé Miss World však tuto disciplínu na poslední chvíli zrušili. Natálie Kotková se ale i tak rozhodla dotáhnout nápad až do konce a využila šaty právě pro svůj Beauty with a Purpose projekt. Slíbila navíc, že po svém návratu z Miss World róbu vydraží a peníze daruje právě dětské onkologii.

Doufáme, že Natálii se bude na Miss World dařit stejně jako v blogerské soutěži Czech Blog Awards, ze které si odnesla cenu pro nejlepší lifestylovou blogerku roku. Věříme navíc, že šaty přinesou radost nejen jí, ale i dětem, které se na jejich tvorbě podílely. O dalším postupu Natálie Kotkové na Miss World vás budeme pochopitelně informovat, nicméně můžete ji sami sledovat na Facebookové stránce Miss World – Czech Republic.