Back
Image Alt

Úspěšná modelka Petra Růžičková se dělí o své zkušenosti

Úspěšná modelka Petra Růžičková se dělí o své zkušenosti

Lákavá kariéra

Doba, kdy jen pár vybraných 14-ti letých dívek odjelo autobusem do Milána, aby se z nich záhy staly světově uznávané topmodelky, je pryč. Tehdy nebyly tak otevřené možnosti, velká konkurence modelingových agentur a modelek vůbec. Dnes je běžné, že modelky cestují po celém světě a budují si svoji hvězdnou kariéru.

Krásná těla vidíme všude okolo nás, existuje mnoho lákadel slibujících mladým dívkám zářivou budoucnost. Mnoho modelek začíná okolo 15 let, není však nikde předepsáno, že to tak musí zákonitě být. Osobně znám nemálo úspěšných modelek, které začaly budovat modelingovou kariéru až o pár let později.

Jak začít?

Způsobů, jak začít s modelingem, je více. Samozřejmě dobrých i špatných modelingových agentur je mnoho. Mezi ty známější patří např. Czechoslovak models, Scouteen, PH models, Unique one, Bohemia models, Agents a Elite model look.

Zda máte předpoklad stát se modelkou, se dozvíte po návštěvě modelingové agentury, případně bych doporučila navštívit více agentur. V jedné vás odmítnou a v jiné přijmou s otevřenou náručí. Nebojte se proher a odmítnutí. Mám s tím osobní zkušenost – v jedné prestižní agentuře odmítli vzít pod křídla krásnou mladinkou modelku, kterou jsem jim přivedla. Naopak v konkurenční agentuře byli nadšeni a dotyčná v současné době cestuje a pracuje po celém světě.

Osobní archiv Petry Růžičkové.

Osobní archiv Petry Růžičkové.

Miss nebo topmodelkou?

Modelingovou soutěž nelze srovnávat se soutěží Miss! Na rozdíl od soutěže Miss, v soutěži modelek nerozhodují sympatie a dívka nemusí být prvoplánově krásná. Musí ovšem splňovat výšku, míry a mít tvárnou, zajímavou tvář. Prestižní modelingová soutěž Elite model look se zaměřuje na vyhledávání nových topmodelek. Vzešly z ní supermodelky jako Heidi Klum, Linda Evangelista, Gisele Bundchenová nebo Češka Linda Vojtová. Tři vítězky světového finále čeká garantovaná práce na dva roky, během kterých si vydělají opravdu snové honoráře.

Nejznámější souteží krásy u nás je Česká Miss, jejíž vítězky volí porota společně s televizními diváky. Zde rozhoduje zejména projev dívek a kouzlo osobnosti. Vítězky pak snadněji získávají zajímavé nabídky na území České republiky, ale za hranicemi naší vlasti bohužel získaný titul nikoho příliš nezajímá.

Více se dozvíte na následující straně…