Back
Image Alt

Vaše první fotografie by měla být snapshot

Vaše první fotografie by měla být snapshot

Snapshot je termín, který by se dal popsat jako zkušební snímek na obrazovce počítače. Když například fotograf začíná ateliérové focení, dříve než se pustí do práce, vyfotí si cvičný snapshot, aby si udělal představu o tom kde začít, jak nastavit světla i fotoaparát, čím oživit a co poupravit.

Jakou to má spojitosti se světem modelingu? Velkou. Snapshot je také termín, který je s modelingem nerozlučně spjatý. Termín snapshot znamená zkušební fotografii modelky před začátkem samotného focení. Neslouží jen fotografovi, aby věděl, jak upravit světla a další náležitosti, ale také pro vizážistu a kadeřníka, aby věděli, co na modelce ještě upravit.

Snapshot neboli polaroid

U jakéhokoli focení se obvykle jedná o celou sérii fotografií, které by měli mít identické pozadí, osvětlení, zkrátka jednotnou úpravu i atmosféru. Proto je pečlivá a profesionální příprava včetně zkušebních snapshotů tak velmi důležitá.

Dříve, v dobách před nástupem digitální fotografie, se tomuto říkalo zkušební polaroid, protože zkušební snímek se vytvářel pomocí polaroidu a v přeneseném slova smyslu se dodnes s tímto termínem ve světě modelingu můžete setkat.

Snapshot jako Váš nezbytný pomocník

Snapshoty si ovšem musíte pořídit i Vy sami a může se stát pro začínající modelku velmi zásadním pomocníkem!

Mnoho začínajících modelek se domnívá, že základem úspěchu představuje kvalitní book a apelují na rodiče, aby jim tuto nákladnou záležitost pořídili. Rodiče se nechají přesvědčit o tom, že mít kvalitní book rovná se zaručený úspěch v modelingu a nezřídka obětují své úspory na nafocení profesionálních fotek a mohou to být zbytečně vyhozené peníze.

I takto by mohl vás snapshot vypadat. Zdroj: vogue.es.

I takto by mohl vás snapshot vypadat.

V reálu není vůbec nutné, aby si začínající modelka pořizovala hned book. Měla by si především pořídit fotografie (snapshoty) svého aktuálního vzhledu a postavy a může se jednat o amatérské fotografie, které lze pořídit i kvalitnějším mobilním telefonem. To samozřejmě neznamená, že si na fotkách nedáte záležet a nevěnujete jim přeměřené množství času a péče.

Důležité je, abyste vyfotili svou tvář z amfasu, poloamfasu a z profilu a totéž hned ve dvou variantách. Jednou s rozpuštěnými a podruhé se sepnutými vlasy. Dále pak samozřejmě postavu ve spodním prádle.

Více informací na následující straně…