Back
Image Alt

Vysoké podpatky – vyhněte se bolesti

Vysoké podpatky – vyhněte se bolesti

Mnoho dívek má v dnešní době podpatky spojené hlavně s nepříjemnými pocity a s bolestí. Dávají proto přednost balerínám či obyčejným keckám, které však nikdy nebudou působit tak žensky a přitažlivě, jako boty na podpatku. Pojďme si tedy prozradit několik tipů, které vám zaručí, že si den na vysokých podpatcích užijete bez bolesti.

Sázka na kvalitu

U bot na podpatku platí stejné pravidlo jako u ostatní obuvi – před koupí je nutné si boty vyzkoušet a projít se v nich. Důrazně se proto nedoporučuje kupovat takové boty po internetu, protože vám zkrátka a dobře nikdo nezaručí, co vám ve finále přijde.

Dávno už sice neplatí, že cena se rovná kvalitě, u bot však můžeme předpokládat, že to tak nejspíš bude. A zatímco letní sandálky si můžeme bez větších obav koupit za pár korun, vysoké podpatky si žádají vyšší kvalitu a vhodný materiál, protože chodidlo je víc namáhané. Bota by měla poskytovat stabilitu, noha by se vám neměla vyzouvat ani posouvat se ze strany na stranu.

Umístění a šíře podpatku

Jako první bychom se měli podívat na to, zda je podpatek opravdu umístěný přímo pod patou. Pokud ano, vše je v pořádku. Tak je to žádoucí, protože přesně tak se nachází těžiště.

Je zarážející, že mnohé boty jsou vyrobeny natolik špatně, že podpatek ani není kolmý k zemi! To je nejen velmi podivné, ale hlavně naprosto nezdravé pro vaše chodidla.

Co se týče stability, rozhodující roli hraje šířka podpatku. Je jasné jako facka, že s jehlami budete vrávorat mnohem víc, než na širším podpatku.

high-heel

Tvar špičky

Nejspíš ani vy jste nebyla ušetřena jedné z mnoha fotek zničených nohou kolujících po internetu. Takhle určitě nechcete dopadnout, že? Proto pamatujte, že první na ráně je vždy malíček. Měla byste proto dbát, aby měl ve špičce boty dostatek místa. Z tohoto hlediska jsou lepší boty s kulatou špičkou.

U bot to nekončí

Pokud ani tak nemáte pocit, že jsou vaše nohy jako v bavlnce, zainvestujte nějakou tu korunu do podpatěnky nebo si pořiďte vložky do bot. Vaše chodidla nebudou otlačená, získají mnohem větší pohodlí a komfort.


Chodíte na podpatcích ráda? Jaké máte fígle pro větší pohodlí?