Back
Image Alt

Vztyčte plachty, námořníci!

Vztyčte plachty, námořníci!

Co jiného by mělo být součástí léta, než moře, divoké či mírné řeky, rybníky, přehrady a bazény. A jak jinak vyrazit k vodě, než v tolik oblíbených proužcích! Nebojte se jich!


Letošní číslo jedna!

Modro-bílé proužkované oblečení, tzv. námořnický styl, je tohle léto nesporným hitem. Jedná se navíc o poměrně univerzální kousky, které se, v jiné kombinaci, dají nosit i během zbylých ročních období.

Tyto nadčasové kousky z módy jen tak nevyjdou, pokud si tedy pořídíte něco hezkého a kvalitního, nemusíte mít strach, že za rok už tento kousek nebudete moc vytáhnout ze skříně. Proužky byly in už v loňském roce, v tom předloňském, o rok dříve a ještě o rok dříve… zkrátka a dobře, proužky jsou v kurzu už od 60. let a stále si svoji pozici drží.

Kombinujte, co vám síly stačí

Proužky jsou sami o sobě tak výrazné, že je není nutné ničím velkým doplňovat. Na druhou stranu si ale můžete vyhrát s barvičkami. Modro-bílou kombinaci můžete doplnit o červenou či žlutou tašku a hned budete zářit o dálky.

Pokud se divokých kombinacích bojíte, vsaďte na bílou. Pruhované tričko doplňte o bílé šortky nebo sukni – tím nemůžete nic zkazit. Pokud vám to přijde nudné, můžete se trochu odvázat a vše prohodit. Místo námořnického trička bílé a namísto sněhových kraťasů pruhované!

Proužky jsou stále v módě!

Pozor na optické klamy!

Proužky však mohou i uškodit, hlavně silnějším slečnám. Dejte si proto pozor, aby vám jednotlivé části vašeho oblečení zbytečně nepřidávaly kila! Nemusíte z toho však mít panický strach! Obecně platí, že:

  • svislé proužky opticky prodlužují
  • vodorovné proužky tvarují
  • šikmé proužky zeštíhlují

Pamatujte i na to, že záleží především na šířce proužků. Čím méně jsou k sobě pruhy nahustěné, tím spíš vzniká dojem šířky (jako u Obelixe 😉 ).

Pokud se budete držet těchto snadných pravidel, nemůžete šlápnout vedle.


Nosíte proužky?