Back
Image Alt

XL modelky

XL modelky

Už dávno neplatí, že modelkou se může stát jen štíhlá dívka s ideálními mírami, stále častěji se totiž prosazují tzv. XL modelky, tedy dívky krev a mléko. Proč? Odpověď je nasnadě – modelky, které nesklouzávají k anorexii, jsou pro mladé dívky mnohem lepším vzorem. Ono totiž platí, že být zdravá je důležitější, než být štíhlá.

Je až udivující, kolik mladých dívek a žen staví svoji tělesnou váhu nad vše ostatní. Jako by bylo něco špatného na tom, mít na těle nějaký tělesný tuk. Platí zde zlaté pravidlo střední cesty, totiž to, že nic by se nemělo přehánět – je prostě špatné, být příliš hubená, stejně jako je špatné, být obézní. Vše mezi tím je v pořádku a není důvod, proč se za to stydět!

Je opravdu podstatné, abychom se nestyděli za své tělo! Nikdy nepochopím ty nádherné dívky, které se celé léto potí v jeanách jen proto, že je nějaká vyhublá koza označila za tlusté. Tak to prostě není správné. Nestyďte se ukázat kůži, jde tady přece o vás, o vaše pohodlí a vaše zdraví!

famous_wise_marilyn_monroe_quotes_500_400_c1

Marilyn Monroe byla považována za jednu z nejvíc sexy žen 50. let, přestože rozhodně netrpěla podvýživou. Její tělo bylo kypré a mělo tvary – a tak to má být. Žádný muž přece nestojí o chrastítko, o ženu, které jdou spočítat žebra a která za den pozře dva jogurty. To není ve skutečnosti přitažlivé pro nikoho.

XL modelky dobývají svět. A není to vůbec nadnesené tvrzení. Zájem o ně totiž stále stoupá, spolupracují s firmami a značkami velkých jmen. Prezentují přitom oblečení či spodní prádlo pro běžnou ženu, pro normální smrtelnici a běžnou konzumentku konfekce. Je vlastně udivující, že trvalo tak dlouho, než firmy pochopily, že by se měly zaměřit právě na obyčejné ženy, které se chtějí cítit v oblečení dobře, přitažlivě a pohodlně.

Nejznámější českou XL modelkou je bezesporu Barbora Bartáková, která dokonce navštívila show Jana Krause. Rozhodně nemůžete popřít, že je nádherné. Stejně tak Kanaďanka Justine Legault či jedna z prvních XL modelek Barbara Brickner. Další překrásnou XL modelkou je Ashley Graham.

Ashley Graham v reklamním spotu v magazínu Sports Illustrated.

Ashley Graham v reklamním spotu v magazínu Sports Illustrated.

Jaký je váš názor na XL modelky či na tento trend obecně? 

Péťa S.