Back
Image Alt

Zaměstnanci značky ZARA nechávají tajné vzkazy schované v oblečení!

Zaměstnanci značky ZARA nechávají tajné vzkazy schované v oblečení!

Při nákupu oblečení si mnoho lidí neuvědomuje, kolik práce stojí výroba takového trička, halenky nebo kalhot. Ačkoliv se to na první pohled mnohým nezdá, je za tím spousta práce. Své o tom vědí pracovníci módního řetězce ZARA, který momentálně řeší kauzu, která se týká právě zaměstnanců.

Jde konkrétně o zaměstnance z Turecka, kteří do oblečení schovávají tajné vzkazy. Jeden ze vzkazů říká: „Vytvořil/a jsem tento výrobek, který se právě chystáš koupit, ale nedostal/a jsem zaplaceno“. Obecně se vzkazy týkají jednoho velkého problému, a to toho, že turečtí zaměstnanci nedostali plat za celé tři měsíce, plus odstupné. Tito zaměstnanci pracovali pod Bravo Tekstil, což je jedna z manufaktur ZARY.

Módní řetězec ZARA má v poslední době nevlídné období, jelikož se nejedná o jedinou kauzu, která se v souvislosti s ní řeší. Před několika měsíci ZARA čelila obvinění z vykrádání.  Značka měla údajně kopírovat design dvou designérů, Tuesday Bassen a Adama J. Kurtze. Před dvěma lety zase čelila žalobě ve výši 40.000.000 dolarů za údajné upřednostňování španělských zaměstnanců.

Je zřejmé, že zakladatel ZARY Amancio Ortega má momentálně veliké starosti, byť je druhým nejbohatším mužem planety. Takové kauzy kazí jméno značky a mohou přispět k jejímu zániku.  Je totiž zcela pochopitelné, že se někteří zákazníci rozhodli přestat podporovat tuto značku a nekupovat její výrobky. V poslední době se s podobnými kauzami v módním průmyslu roztrhl pytel. Je otázkou, zda se situace v dohledné době zlepší.

Oblíbenou značku momentálně provází kontroverze. Foto: Zara