Back
Image Alt

Žehlení vlasů

Žehlení vlasů

Mnohé z vás již dozajista přišly s tímto způsobem úpravy vlasů do styku, ostatně není to zase až taková novinka. Pojďme si však shrnout, na co je potřeba si dát pozor. Žádná z nás přece nechce volit mezi rovnými a zničenými vlasy.

Základem všeho je pochopitelně výběr správné žehličky.

Pro většinu z nás je nejdůležitější cena, protože, nebudeme si nic nalhávat, málokomu se chce utratit za žehličku na vlasy všechny své úspory. Bránila bych se ale i opačnému extrému. Pořídit si žehličku za 200,- korun může být sice výhodné pro vaši peněženku, kvalita však bude pravděpodobně pokulhávat. Doporučovala bych jít zlatou střední cestou a zainvestovat do žehličky minimálně 800,- korun.

Při výběru věnujte pozornost hlavně povrchu žehlící plochy. Tato část přijde do přímého kontaktu s vašimi vlasy a je proto důležité vybrat takový povrch, který je nepoškodí. Odborné recenze vesměs upřednostňují turmalín či keramiku nebo, ideálně, kombinaci obojího. Turmalín dodává vlasům zdravý lesk a keramický povrch zajistí jejich skluz.

Pokud máš jemné či celkově slabé vlasy, je dobré pořídit si žehličku na vlasy, která umí ionizovat. Díky této funkci se během žehlení nemůže stát, že by vaše vlasy zelektrizovaly a začaly poletovat kolem hlavy.

Dalším důležitým bodem, který už dnes naštěstí většina žehliček splňuje, je nastavitelná teplota žehlící plochy. Pokud to není nezbytně nutné, netrapte vlasy příliš vysokou teplotou (nikdy byste neměli překročit 200°C). Jako ideální teplota se uvádí 170°C.

Pokud žehličku používáte často, rozhodně se vyplatí koupit si také přípravky pro termoochranu vlasů. Nejsou příliš drahé, dají se sehnat za pár korun, a vašim vlasům rozhodně prospějí. Některé z nich navíc pomáhají, aby vlasy zůstaly rovné o něco déle. Dejte si záležet i na výběru šamponu, kondicionéru a vlasové masky – ať už totiž vyberete sebelepší žehličku, žehlení je pro vlasy prostě zátěž navíc.

Pár tipů na závěr:

Nedoporučuje se používat ostatní vlasové přípravky (lak na vlasy, tužidlo apod.) ještě před žehlením, protože to vlasy poškozuje.

Pokud nemáte speciální žehličku pro mokré vlasy, žehlete si je jen tehdy, kdy už budou naprosto suché.

Po vyžehlení nechte vlasy vychladnout, než je budete dál upravovat.

Používáte žehličku na vlasy? Pomohl vám nějak tento článek?