Back
Image Alt

Známe semifinalistky České Miss 2016

Známe semifinalistky České Miss 2016

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali, že konkurzy na novou Českou Miss jsou v plném proudu. Tahle informace je už ale dnes pasé – castingy jsou za námi a my známe jména všech sedmačtyřiceti semifinalistek.

47 kandidátek na Českou Miss 2016

Během sedmi dnů proběhlo v šesti velkých městech České republiky hned sedm castingů. Z nich vzešlo 47 semifinalistek, které se utkají o postup do finálového kola. A protože Česká Miss je prestižní národní soutěž, u které je vždy předem známo, kdy se co bude dít, můžeme vám už nyní sdělit, že desítku nejkrásnějších a nejtalentovanějších dívek budeme znám 5. prosince! K vyhlášení dojde na Dolní Moravě ve Vista Wellness hotelu.

Foto: Česká Miss.

Foto: Česká Miss.

V lednu pak čeká finalistky čtrnáctidenní soustředění v Thajsku. To bude první velkou přípravou na slavnostní galavečer. Po něm bude následovat i domácí soustředění, které proběhne v únoru na farmě Čapí Hnízdo. „Soustředění je skvělou příležitostí se poznat, a zároveň i naučit se řadu nových dovedností, které dívky využijí nejen v soutěži, ale i osobním či profesním životě,“ vysvětlila patronka soutěže Iva Kubelková.

Jak probíhaly castingy?

O zábavu na akcích se postaral ostřílený moderátor Pavel Cejnar. Vždy se mu dařilo uvolnit napjatou atmosféru, což jistě ocenily nejen soutěžící, ale i jejich doprovod. „Jsem moc ráda, že s dívkami přišly kamarádky nebo jejich rodina. Podpora blízkých je velice důležitá a to nejen v soutěžích,“ vysvětlila Marcela Krplová. „Všem přítomným slečnám to nejen pomůže se sebevědomím, ale zároveň je skvělé, že se mají s kým radovat z postupu, případně se mají o koho se opřít, pokud to tentokrát nevyšlo.”

Součástí všech castingů bylo vyplnění několika dotazníků a krátký rozhovor s porotou, ve kterém dívky prozradily něco o sobě – jaké mají zkušenosti s modelingem, co studují/čím se živí, co je ve volném čase zajímá, co rády čtou, jaké mají jazykové dispozice…

Nebylo to ale zase tak snadné, jak by se mohlo zdát. Porota totiž pokládala i záludné otázky, z nichž ta nejméně oblíbená zněla Asi takto: „Jak byste slepci popsala červenou barvu?“ Tak schválně, jak byste odpověděli vy?

Účast byla, stejně jako každoročně, veliká. Foto: Česká Miss.

Účast byla, stejně jako každoročně, veliká. Foto: Česká Miss.

Ve hře není jen jeden titul!

Vítězkou soutěže, a novou Českou Miss 2016, se může stát jen jedna dívka. Ostatní však nemusí smutnit, protože pořád ještě mohou vyhrát – ve hře jsou totiž další dva tituly. Konkrétně jde o Českou Miss Earth 2016 a Českou Miss World 2016. Je však nasnadě upozornit, že v obou těchto případech budou mít hlavní slovo diváci, ne odborná porota.

Vítězky pak budou reprezentovat Českou republiku na mezinárodních soutěžích krásy, jako je Miss Universe, na kterou se nyní připravuje současná Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, Miss World a v neposlední řadě Miss Earth.

Nechyběla ani Nikol Švantnerová (vlevo) a Iva Kubelková. Foto: Česká Miss.

Nechyběla ani Nikol Švantnerová (vlevo) a Iva Kubelková. Foto: Česká Miss.